Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

TPOPWczoraj, tj. 21 lutego, rozpoczął się „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”, który potrwa do 26 lutego. Zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do ośrodków pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Ponadto, dzięki zaangażowaniu się w obchody „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” wielu podmiotów, dyżury będą miały charakter interdyscyplinarny, polegający na tym, że informacji udzielać będą nie tylko prawnicy, ale też m.in. funkcjonariusze Policji czy prokuratorzy, czyli osoby, które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego.

Jednocześnie osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać pomoc psychologiczną. Niezależnie od dyżurów pełnionych w ośrodkach pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, na terenie kraju zostaną zorganizowane dodatkowe dyżury specjalistów.

Zgodnie z programem Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw, w 16 Ośrodkach Pomocy Ofiarom Przestępstw (adresy ośrodków znajdują się na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl) zostaną przeprowadzone bezpłatne konsultacje dla pokrzywdzonych z psychologiem, prawnikiem oraz przedstawicielami wyżej wymienionych środowisk.

Dyżury specjalistów będą odbywały się:

poniedziałek – piątek 10:00 – 18:00
w sobotę 10:00-13:00.

W organizację obchodów – poza Ministerstwem Sprawiedliwości – aktywnie włączyły się Komenda Główna Policji, Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych i Krajowa Rada Komornicza.
Scroll to top
♥︎ Wpłacam by pomóc
A A+ A++