Klub Aktywności Rozwoju

Klub Aktywności Rozwoju

za_flash_mainKlub Aktywności rozwoju – projekt dedykowany młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym lub przebywającej w otoczeniu osób doświadczających wykluczenia społecznego.
W imieniu Towarzystwa Edukacji Bankowej w Poznaniu oraz Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu Instytucji Zarządzającej Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki na terenie woj. kujawsko-pomorskiego z przyjemnością informujemy realizacji projektu „Klub Aktywności i Rozwoju”.

„Klub Aktywności i Rozwoju” to:

  • Bezpłatne szkolenia z zakresu rozwoju osobistego, asertywności, radzenia sobie ze stresem, efektywnej komunikacji, poszukiwania pracy i redagowania CV.
  • Konsultacje i porady doświadczonych doradców zawodowych.
  • Bezpłatne kurs komputerowy oraz kursy zawodowe.
  • Dodatek szkoleniowy za udział w kursach.
  • Bezpłatne materiały szkoleniowe.
  • Wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazd.
Liczna badania i obserwacje sytuacji społeczno-ekonomicznej społeczeństwa polskiego pokazują, że aktualnie zauważane i podejmowane problemy, które w konsekwencji prowadzą do trudności w prawidłowym funkcjonowaniu społecznym i zawodowym, dotyczą nie tylko grup już dziś szczególnie zagrożonych wykluczeniem społecznym, ale całego młodego pokolenia.

Szczególnie podatna na uleganie zachowaniom ryzykownym jest młodzież ze środowisk dysfunkcyjnych, gdzie mamy do czynienia z rozluźnioną kontrolą rodzicielską, złym przykładem płynącym od opiekunów, niedostatkiem lub brakiem wykształconych norm społecznych.

W dzisiejszej rzeczywistości młodzież ze wszystkich środowisk narażona jest na udział w procesach i zjawiskach, które w istotnym stopniu mogą w przyszłości zaburzyć ich umiejętności poruszania się na rynku pracy oraz funkcjonowania społecznego.

Projekt realizowany jest w ramach priorytetu VII Poddziałanie 7.2.1 Aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym – adresowany jest do 216 osób w wieku 15-25 lat dając szansę bezpłatnego skorzystania z metod aktywizacji zawodowej oraz pogłębionego wywiadu, symulacji Assessment Centre oraz coachingu przeprowadzanego przez doradców zawodowych i psychologów, opracowania Indywidualnego Planu Działania, w ramach którego uczniowie zostaną skierowani na kursy zawodowe i komputerowy zgodnie ze stwierdzonymi zainteresowaniami. W ramach metod integracji i przeciwdziałania aspektom wykluczenia uczniowie będą uczestniczyli w zajęciach sportowych oraz kulturalno-wychowawczych.

W ramach cyklu Szkoleń, trwających do grudnia 2011 r., realizowane są zajęcia w godzinach popołudniowych w siedzibie Towarzystwa Edukacji Bankowej w Toruniu (ul. Rejtana 2-4), Bydgoszczy (pl. Wolności 9) oraz Grudziądzu (ul. Włodka 7/214).

Nabór uczestników projektu odbywa się w Biurze Projektu, siedzibie Towarzystwa Edukacji Bankowej ww. Filiach. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w sekretariatach Szkoły lub za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
,
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
, grudzią
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
). Ponadto zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej: www.efs.teb.pl

Scroll to top
♥︎ Wpłacam by pomóc
A A+ A++