Festiwal Rodzinny – 9 czerwca 2010 roku
organizowany przez Zakład Nauk o Rodzinie
na terenie Wyższej Szkoły Gospodarki (Budynek M)
PROGRAM:
12.00-18.00 Targi usług wspierających funkcjonowanie rodziny
Na targach będą obecni przedstawiciele różnych instytucji państwowych, prywatnych oraz organizacji pozarządowych zajmujących się szeroko rozumianą pomocą rodzinie. Stworzą one możliwość uzyskania informacji dotyczących tego, czym się zajmuje dana jednostka, jakie usługi może zaoferować, do kogo jej działalność jest kierowana; możliwe będzie również nawiązanie różnorodnej współpracy z tymi instytucjami. Na targach swoje stanowiska prezentować będą między innymi: BORPA (możliwość zobaczenia i wypróbowania alkomatu oraz testów wykrywających narkotyki), stowarzyszenia, fundacje.
13.30 Występy zespołów tanecznych i imprezy towarzyszące
13.30 Występy zespołów tanecznych i imprezy towarzyszące
m.in. grupa taneczna „Flow” studio tańca Born to Dance www.born2dance.pl
14.00-17.00 Warsztat Terapii Tańcem
14.00-17.00 Warsztat Terapii Tańcem
Prowadzony przez Annę Pączkę, terapeutkę tańcem z Centrum Twórczego Życia i Psychoterapii www.yourself.pl
17.00-20.30 Koncert i warsztat z użyciem Gongów i Mis Tybetańskich
17.00-20.30 Koncert i warsztat z użyciem Gongów i Mis Tybetańskich
Poprowadzony przez Adama Lisa
Idea terapii bazuje na twierdzeniu, że wszystko jest wibracją i podlega ciągłym zmianom, co potwierdzają najnowsze odkrycia fizyki kwantowej. Wszystko i wszyscy wpływają na siebie. Nasze ciało posiada pamięć przeżytych emocji. Niestety pamięta również te negatywne, nawet jeśli “świadomie” o nich zapomnieliśmy. Zdecydowana większość chorób ma swoją genezę właśnie w nierozwiązanych, zepchniętych do podświadomości emocjach i toksycznych produktach tzw. “negatywnego stresu” – wzorach zapisanych w ciele, wyrażających się w postaci napięć i ograniczeń ruchowych. Inny dla każdego, odpowiedni dźwięk wydobywany z dobrze dostrojonych terapeutycznych gongów i mis dźwiękowych przez analizującego go na bieżąco operatora, dociera do komórek ciała, uwalniając pamięć zapisanych tam emocji. Ciało pozbawione toksycznych zakresów wibracji, zaczyna emanować własną niepowtarzalną i dodatkowo wzmocnioną zdrową wibracją. Można powiedzieć, że po warsztacie rodzimy się na nowo. Następuje wtedy proces zdrowienia organizmu. Wspomagane przepływem uzdrawiającej energii ciało regeneruje się. Nasza podświadomość pozbywa się napięć, często nieuświadomionych wpływów, a my sami zaczynamy żyć coraz bardziej ŚWIADOMIE, LEKKO i RADOŚNIE.
16.00-18.00 „Zabawa w ruch”
16.00-18.00 „Zabawa w ruch”
Aktywność rekreacyjna jako sposób przeciwdziałania stresom oraz zmęczeniu w życiu rodziny. Uczestnicy będą mieli możliwość odczuć na własnej skórze działanie ruchu i relaksacji na stan psychofizyczny ich organizmu. Zajęcia mają na celu pokazanie, że ruch integruje rodzinę, a ponadto wpływa na funkcjonowanie poszczególnych jej członków. Poprowadzony przez mgr Kamilę Litwic-Kaminską doktorantkę w Zakładzie Psychologii Różnic Indywidualnych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Psycholog sportu, członek Sekcji Psychologii Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz Podkomisji Psychologicznej w Komisji Medycznej Polskigo Komitetu Olimpijskiego (PKOl)
16.30-18.00 „Rola komunikacji w rodzinie”
16.30-18.00 „Rola komunikacji w rodzinie”
Prowadząca: Dorota Skierkowska, psycholog ze Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Dzieciom i Ich Rodzinom „Przystań”
16.00-17.00 „Ostatni dzwonek przed wakacjami”
16.00-17.00 „Ostatni dzwonek przed wakacjami”
Prowadzony przez pracowników Bydgoskiego Ośrodka Rehabilitacji Terapii Uzależnień i Profilaktyki „Borpa”
18.00-20.00 „Tańce i zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej Klanza”
Poprowadzony przez członów Fundacji Na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego „Jaskółka
Chusta KLANZY dostarcza wielu wrażeń uczestnikom zabaw, wprowadza tajemniczą atmosferę, a przy tym pobudza wyobraźnię i wyzwala pozytywne emocje. Duża, bajecznie kolorowa chusta KLANZY, wzbudza zainteresowanie i ciekawość nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Przypomina wyglądem spadochron. Trójkątne, kolorowe kawałki lekkiego, ale mocnego materiału, zszyte w formie dużego koła i obszyte mocną taśmą z uchwytami do trzymania, integrują grupę i zachęcają do wspólnych zabaw.
Liczba miejsc na warsztatach ograniczona, zapisów można dokonywać:
e-mail:
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
tel: 52567-07-21
Więcej informacji na stronie: http://www.nor.wsg.byd.pl/index.php?id=107&submenu=93